Třezalka se mi osvědčila jako éterický olej pro vytížené a přepracované lidi, pro ty, kteří nezvládají svoje emoce nebo zkrátka potřebují sáhnout po lahvičce první pomoci po náročném dni. Kdo z nás to někdy nepotřebuje?
Nebojte se pracovat s tradičními českými bylinkami! Seženete je ve formě éterických olejů a já vás naučím s nimi pracovat. Umícháme si spolu několik směsí a ukážeme jejich účinky na příbězích z praxe.
V článku si spolu umícháme 3 recepty, ukážeme si hlavní účinky třezalky, i čím třezalku nahradit.
3 základní témata třezalky jako éterického oleje
- Deprese – smutek krátkodobý i dlouhodobý,
- Strach – úzkost, silné obavy i ataky,
- Bolest – zejména ta emocionální nebo nervová.
Tyhle 3 oblasti, ve kterých třezalka vyniká, si prosím zapamatujte, pokud se chystáte éterický olej používat.
Pro bolest fyzickou se třezalka také využívá, ale ve formě třezalkového macerátu, do kterého přejdou složky, které se při destilaci do výsledného éterického oleje nedostanou.
Tyhle účinky jsem čerpala ze své oblíbené knihy od Caroline Ingraham (INGRAHAM, 2017). Ze své praxe a pozorování přidávám jeden bod shrnující:
- celková psychická pohoda – když se necítíte úplně ve své kůži.
Třezalka je jako sluneční paprsek, který vás prozáří a zažene všechny špatné myšlenky. Uklidní vaše emoce po náročném dni.
3 oleje pro zklidnění emocí
Pro zklidňující účinky do aroma směsí doporučuji tyto tři oleje. Nabízet je můžete v uvedeném pořadí a podle vážnosti situace vám bude stačit lehce (1), středně (2) nebo výrazně (3) zklidňující olej.
Vůně třezalky
Na rozdíl od třezalkového macerátu, který voní velmi jemně a příjemně, je vůně třezalkového éterického oleje pronikavá, květinová, bylinná, někdy až lékárenská.
Z toho důvodu si třezalku nevybírají mí klienti příliš často. Pokud si ji ale vyberou, jednoznačně na ně sedí, že prožívají náročné období a hledají pomoc a oporu. Častěji také voní lidem na jaře a v létě.
…