Mrkvové semínko má neuvěřitelný potenciál. V jedné malé kapce, která nemusí vonět úplně libě, se ukrývá účinný pomocník na regeneraci kůže, ale i celého organismu po zimě či nemoci.
V tomto článku vás podrobně seznámím s éterickým olejem z mrkvového semínka. V aromaterapii se používají 2 základní kvality tohoto oleje. Vysvětlím vám, jak se liší. Mrkvové semínko vás zaručeně zregeneruje v zimě či na jaře nebo kdykoliv během roku po náročném období, stresu, nemocích či operacích. Ukážu vám jeho účinky na příkladech z praxe a doložím citacemi z knih. Skvělé je, že zdroje se shodují s mým pozorováním! Mrkvové semínko vám pročistí a zregeneruje krev – proto ho oceníte i při chudokrevnosti.
Co vás v článku čeká?
- 2 základní kvality mrkve jako éterického oleje
- 3 hlavní účinky mrkve
- Jakou mrkev pořídit? (členská sekce)
- Jaké zvolit dávkování a pro koho mrkev nepoužít? (členská sekce)
- V čem mrkev pomáhá? (členská sekce)
- 5 praktických receptů s mrkví (členská sekce)
2 základní kvality mrkve jako éterického oleje
Mrkvové semínko pěstované pro aromaterapii se liší od klasické vyšlechtěné mrkve seté (Daucus carota var. sativa), kterou známe z našich zahrádek. Kořen této rostliny je malý, důležité jsou ale květy, které rodí krásná “chlupatá” semínka. Ta se v aromaterapii zpracovávají destilací na éterický olej. No řekněte sami, nejsou nádherná?
Éterický olej z mrkvového semínka je k dostání ve dvou základních kvalitách:
- klasické či bio zemědělství, dále v textu označované jako “mrkev” nebo “mrkvové semínko”
- divoký sběr, dále v textu označované jako “mrkev divoká”
Pro zjištění původu oleje musíte trošku zapátrat na etiketě nebo se doptat u prodejce. Pro citlivé jedince doporučuji pořídit mrkev divokou. Vonívá totiž i těm, kteří vůni klasické mrkve zavrhnou! A speciálně dětem a zvířatům s citlivými nosy.
Při destilaci se tedy zpracovávají výhradně semínka rostliny. V zahraniční je také k dostání jako absolue nebo CO2 extrakt.
…