Kalendář akcí

Led
25
Čt
Cyklus workshopů Aroma na doma s Annou Krutovou v Brno
Led 25 @ 17:00 – 20:30

Večerní workshopy pro všechny, kteří doma chtějí začít používat aromaterapii. Jednotlivá témata na sebe navazují tak, aby se účastníci naučili pracovat s éterickými oleji, rostlinnými oleji a hydroláty v domácím prostředí. 25. 1. 2018 – Základy aromaterapie; 15. 2. 2018 – Domácí aromalékárnička; 8. 3. 2018 – Přírodní péče o pleť; 29. 3. 2018 – Vůně na míru. Přednáší redaktorka Kouzla vůní Anna Krutová. Více informací najdete zde.

Zimní voňavá lékárnička s Petrou Torovou v Slaný
Led 25 @ 17:30 – 20:00

Už jste si někdy říkaly, že byste rády zkusily něco méně agresivního a přívětivějšího, než jsou konvenčně vyráběné léky, antibiotika apod. a stále vám ještě chyběla odvaha a inspirace? Na kurzu si povíme, které éterické oleje patří do základní KáPéZetky, jak a kdy je bezpečně používat, jaké další přírodní prostředky je užitečné mít pro podporu imunity v zimní období – bylinky, čaje, tinktury, maceráty, jak je já sama používám a jaké mám zkušenosti, co a jak zařadit do stravy pro prevenci i při nemoci a jak to udělat šikovně i nenápadně, aby to rodina přijala. Ráda se s Vámi o své zkušenosti podělím a namícháte si také jemný nosní olej a měsíčkovou mast pro děti i dospělé!

Led
27
So
Vůně přírody: Relaxační esence s Michaelou Lusílijou Makulovou v Plzeň
Led 27 @ 10:00 – 17:00

Celoroční cyklus kurzů s aromaterapií. V rámci kurzu se podrobně seznámíte s 9 éterickými oleji a jejich účinky. V praktické části si vyrobíte 2 produkty. Součástí kurzu je také aromaterapeutické minimum, díky kterému se seznámíte se základními principy míchání bezpečného esenciálních olejů. Z kurzu si odnesete přehledná skripta, která na sebe navazují v rámci celého pětidílného cyklu. Přednáší akreditovaná lektorka Asociace českých aromaterapeutů a redaktorka Kouzla vůní Michaela Lusílija Makulová. Více informací najdete zde.

 

Led
28
Ne
Aromaterapie: praktické využití s Michaelou Lusílijou Makulovou v ACZ Praha
Led 28 @ 9:00 – 16:00

Věděli jste, že řadu běžných neduhů a onemocnění můžete doma včas podchytit přírodními prostředky? Nebo že můžete účinně čistit domácnost s použitím voňavých výrobků bezpečných i pro děti a zvířata? Na tato praktická témata se zaměříte v kurzu orientovaném na praktické využívání aromaterapie v každodenním životě. Přednáší akreditovaná lektorka Asociace českých aromaterapeutů a redaktorka Kouzla vůní Michaela Lusílija Makulová. Více informací najdete zde.

 

Aromaterapie pro maminky a děti s Annou Krutovou v Kosmetika hrou
Led 28 @ 14:00 – 18:00

Bezpečná aromaterapie pro maminky a děti. Na odpoledním workshopu se naučíte, jak využít hydroláty, éterické oleje i rostlinné oleje v péči o rodinu. Povíme si, co pořídit do domácí aromalékárničky nebo jak naplno využít jednu lahvičku éterického oleje. Zaměříme se na rýmečky, kašílky a další dětské neduhy. Kurz vede odborná aromaterapeutka Anna Krutová, redaktorka Kouzla vůní. Více informací najdete zde.

Led
30
Út
Kosmetická dílna: Virózo, pryč! s Annou Krutovou v Brno
Led 30 @ 16:00 – 18:00

Další z kosmetických dílen SVČ Lata v brněnských Žabovřeskách. Tentokrát zaměřená na rýmy, kašle, nachlazení a všechny podobné neduhy. Odnesete si průduškové mazání a inhalační tyčinku proti rýmě. Hlídání dětí zajištěno!

Úno
1
Čt
Základy domácího vykuřování s Kateřinou Polívkovou v Kosmetika hrou Praha
Úno 1 @ 17:00 – 20:00

Obsáhlý úvod do používání vykuřovadel v běžné domácí praxi. Jak voní dračí krev? Na co všechno je kadidlo? Je rozdíl mezi šalvějí bílou a tou ze zahrádky? Tohle všechno a mnohem více se dozvíte, když dorazíte! Praktický „čichací“ workshop pro zájemce o vykuřování. Večer je rozdělen na dvě části – uvnitř v prostoru Kosmetika hrou a pak venku ve Stromovce. Přednáší redaktorka Kouzla vůní Kateřina Polívková. Více informací najdete zde.

Úno
15
Čt
Rostlinné oleje v péči o pleť a výživě s Kateřinou Polívkovou v Kosmetika hrou Praha
Úno 15 @ 18:00 – 20:00

V rámci večera se seznámíte teoreticky i prakticky s vybranými za studena lisovanými rostlinnými oleji – těmi běžnými i těmi nejluxusnějšími… Přímo před sebou na stole porovnáte cca 25 různých druhů. Zkusíme společně jejich vůně, chutě, barvy, konzistence. Dozvíte se o působení rostlinných olejů na pleť a něco i o přínosech při vnitřním užívání. Stručně a krátce poodhalíme, co to jsou mastné kyseliny, proč je potřebujeme a čím jsou nasycené nebo nenasycené. Jaké oleje kupovat a kde uchovávat, jak se získávají a také proč se jim říká “tekuté zlato”…

Úno
21
St
Vůně koření s Michaelou Lusílijou Makulovou v Plzeň
Úno 21 @ 17:00 – 19:00

Během večera se seznámíte s vůněmi a základními účinky známého i neznámého koření ve formě éterických olejů. Bude dostatek času a prostoru ke všem vůním přivonět, zmínit základní informace a ukázat si vhodné použití ve směsích. Prostor bude také pro diskuzi. Nebojte se tak úžasných pokladů, jaké nám cizokrajné koření nabízí! Oceníte ho v zimě při prohřívání těla, na jaře k rozproudění energie v těle i proti stagnacím kdykoliv během roku. Přednáší akreditovaná lektorka Asociace českých aromaterapeutů a redaktorka Kouzla vůní Michaela Lusílija Makulová. Více informací najdete zde.

 

Úno
26
Po
Kouřová cesta kolem světa s Kateřinou Polívkovou v Brno
Úno 26 @ 18:00 – 21:00

Praktický workshop o vykuřování a vykuřovadlech pro lehce pokročilé. Vonné dýmy se linuly světem. A my se podíváme, co se tradičně kde pálilo a proč. Začneme v Jižní Americe, skončíme v Austrálii… Každý účastník si vyrobí vlastní očistnou směs na míru. Workshop je ideální pro účastníky prvního dílu Vykuřování – tradice, léčení, očista. Tentokrát se budeme více věnovat jednotlivým druhům vykuřovadel, historii i účelu použití.