Andrea Butje: Jak si vyrobit peeling na ruce z bazalky a rozmarýnu pro zahradníky

Potěšte své ruce s receptem od Andrey Butje, renomované americké aromaterapeutky a lektorky. Peeling na ruce oceníte kdykoliv, když vaše ručky potřebují pořádně vydrbat. Předchozí díl.

Při práci na zahrádce je dobré mít na paměti několik věcí…

Vždy se namažte opalovacím krémem a noste pokrývku hlavy. Při pletí a stříhání rostlin mějte na rukou kvalitní rukavice. Než se pustíte do večeře, vyčistěte si ruce přírodním domácím peelingem pro zahrádkáře a ujistěte se, že vám nezůstala žádná špína pod nehty. (Jen žertuji)

Na peeling mám speciální recept: směs bazalky a rozmarýnu, kterou můžete použít vždy, když budete mít pocit, že jsou vaše ruce špinavé nebo suché a popraskané. Bude se skvěle hodit též umělcům, např. sochařům, kteří pracují s jílem, nebo malířům, protože ti mají ruce zpravidla celé od barev.

Recept: Peeling na ruce z bazalky a rozmarýnu nejen pro zahradníky

  • 30 ml avokádového oleje (Persea gratissima)
  • 28 g růžové himalájské soli (polohrubé)
  • 7 kapek rozmarýnového éterického oleje (Rosmarinus officinalis, chemotyp verbenone)
  • 10 kapek bazalkového éterického oleje (Ocimum basilicum, chemotyp linalol)

Směs je nejlepší připravit v 60ml nádobce. Pro recepty, jako je tento, nejraději používám nádoby s širokým hrdlem.

Nejdříve do nádobky nasypte růžovou himalájskou sůl. Pak přidejte avokádový olej. Ten se do soli vsákne, ale směs zůstane stále řídká a olejovitá, což je přesně to, co chceme. Potom přidejte éterické oleje a zlehka zamíchejte skleněnou tyčinkou nebo druhou stranou nerezové lžíce.

Co se týká soli, nemusíte nutně použít růžovou himalájskou, je to jen má nejoblíbenější. Můžete sáhnout po jakékoli, kterou máte ráda. Pro tento peeling doporučuji sůl polohrubou, ne jemně mletou nebo naopak velmi hrudkovitou, protože jejím účelem je vydrhnout vaše ruce a zbavit je špíny. Nečistoty zpod nehtů můžete odstranit malým kartáčkem.

Tato směs pokožku vašich suchých a opracovaných rukou krásně vyživí a hydratuje. Avokádový olej ji zanechá hebkou a sametovou a po umytí si ruce už ani nebudete muset mazat pleťovým mlékem ani hydratačním krémem.

Pro pokožku jsou prospěšné i éterické oleje, protože likvidují vysoké procento bakterií. Vůně, kterou tyto oleje společně tvoří, je čerstvá, bylinková a povzbuzující – a navíc voní jako zahrádka.

Autorkou článku je Andrea Butje (USA), lektorka a aromaterapeutka. Překlad: Soňa Nováková. Foto: Pixabay. Původní článek.

Andrea Butje – majitelka a instruktorka, Aromahead Institute

Aromahead Institute, který vede Andrea Butje, je předním zdrojem online kurzů z oblasti aromaterapie. Andrea pomocí videí a originálních vzdělávacích materiálů na téma esenciálních olejů nabízí zájemcům možnost získat online certifikát v oblasti aromaterapie. Přečtěte si její knihu Essential Living: Aromatherapy Recipes for Health and Home!

 

Další díly seriálu:

Další díly seriálu:

Michaela Makulová

Vnímám lidské příběhy a vplétám do nich vůně. Míchám parfémy, učím aromaterapii, inspiruji. Vystudovala jsem Institut aromaterapie v Praze. Díky své praxi jsem získala titul profesionální aromaterapeutka a mezinárodní certifikaci IFPA. Pravidelně se dále vzdělávám, aktuálně u Aromahead Institute. Jsem členka Asociace českých aromaterapeutů a akreditovaná lektorka Aromaterapie a TČM. Svět vůní je už od roku 2012 mou vášní, kterou předávám dále. Ukazuji lidem, jak vnímat rostliny skrze jejich vůni a využívat jejich účinků. Učím, jak pracovat s esenciálními oleji a vlastní myslí pro posílení zdraví a vnitřní pohodu.

Přečtěte si podobné články